Oferta zajęć edukacyjnych

UWAGA: W 2020 r. nastąpiła zmiana cennika i godzin otwarcia obiektów. Bieżący cennik zostały umieszczony w zakładce Informacje turystyczne.

Od IX.2020 r. zajęcia odbywają się wyłącznie w terenie (bez korzystania z sal Ośrodka Edukacyjno-Dydaktycznego OPN) z możliwością zwiedzania wybranych obiektów w reżimie sanitarnym określonym dla każdego z nich odrębnym regulaminem.

Ośrodek oferuje szkołom zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Opracowane scenariusze i materiały edukacyjne pozwalają na prowadzenie zajęć o szerokiej tematyce dotyczącej środowiska naturalnego, krajobrazu, dziedzictwa kulturowego, itp. Proponowane zajęcia mieszczą się w wypracowanej formule badań, która opiera się na następujących założeniach:

  • zajęcia odbywają się w terenie lub Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym i dotyczą realnych problemów badanego środowiska,
  • praca opiera się na odpowiednio przygotowanych materiałach edukacyjnych: instrukcjach i arkuszach roboczych, przy wykorzystaniu różnorodnego sprzętu,
  • uczestnicy samodzielnie opracowują wyniki swoich badań i obserwacji prowadzonych w terenie i samodzielnie wysuwają wnioski,
  • wyniki pracy poszczególnych grup są prezentowane pozostałym uczestnikom zajęć,
  • rolą prowadzącego jest pomoc i doradztwo dla pracujących grup. Wyniki, rozwiązania, wnioski opracowują i prezentują sami uczestnicy.

 Ośrodek prowadzi także zajęcia dla osób dorosłych (przewodników, nauczycieli, studentów). 

UWAGA: W okresie od listopada do marca zajęcia terenowe prowadzone są na odcinku Ośrodek edukacyjno-Dydaktyczny OPN (Hotel pod Kazimierzem) - Brama Krakowska. Jaskinie w tym okresie są nieczynne.


Zajęcia można zamówić wysyłając formularz zamieszczony poniżej

Pismo należy wysłać na adres e-mail:

opnar [at] pro.onet.pl
 lub pocztą.

Przed wysłaniem zlecenia prosimy o telefoniczne ustalenie terminu zajęć z pracownikiem Ośrodka Edukacyjno-Dydaktycznego.

 Kontakt telefoniczny: Alicja Fischer lub Janusz Glanowski, tel. 12 389 20 05 wew. 308 lub 304.

UWAGA: wszelkie pytania niezwiązane z zamówieniem zajęć (oferty wydawnicze, organizacja wydarzeń, propozycje współpracy itp.) prosimy kierować bezpośrednio do sekretariatu, pod nr: 123892005 lub na dres e-mail podany powyżej.


 Minimalna liczba uczestników zajęć w terenie i połączonych ze zwiedzaniem obiektów: 15

Miejscem spotkania z pracownikami OPN jest Ośrodek Edukacyjno-Dydaktyczny (Hotel pod Kazimierzem), położony ok. 200 m od parkingu. Grupa korzystająca z zajęć ponosi opłatę za parking (wysokość opłat znajduje się w cenniku, w zakładce Informacje turystyczne).

Ważna informacja w przypadku zajęć połączonych ze zwiedzaniem wybranych obiektów:

Informacja o otwarciu obiektów w 2020 r. znajduje się w zakładce Informacje turystyczne.


UWAGA: Grupy, planujące zwiedzanie ekspozycji w dniu zajęć edukacyjnych, dokonują wcześniej samodzielnej rezerwacji elektronicznej w zakładce Rezerwacja zwiedzania i ponoszą dodatkową opłatę za bilety wstępu na ekspozycję.

Prosimy wówczas o zaplanowanie godzin zwiedzania ekspozycji przed zajęciami (do godz. 11) lub po zajęciach (po godz. 14).

 Informacje o możliwości zwiedzania ekspozycji przyrodniczej znajdują się w zakładce "Ekspozycja muzealna OPN".Obowiązują bilety wstępu. Zwiedzanie ekspozycji trwa ok. 50 min.

 

 Zapraszamy na profil Ojcowskiego Parku Narodowego na Facebook'u! Adres strony: https://www.facebook.com/opnedu

 

 

 

 

  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Kategoria: Oferta zajęć edukacyjnych [ 2 ]
szczegółowe zasady udostępniania OPN dla edukacji przyrodniczej.pdf szczegółowe zasady udostępniania OPN dla edukacji przyrodniczej.pdf 0.99MB pobierz
Zlecenie na przeprowadzenie zajec_formularz.doc Zlecenie na przeprowadzenie zajec_formularz.doc 29.5KB pobierz