Oferta zajęć edukacyjnych

UWAGA: Brak wolnych terminów zajęć we wrześniu i październiku 2018 r.! Prosimy o korzystanie z usług biur turystycznych działających na terenie OPN.

Ośrodek oferuje szkołom zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Opracowane scenariusze i materiały edukacyjne pozwalają na prowadzenie zajęć o szerokiej tematyce dotyczącej środowiska naturalnego, krajobrazu, dziedzictwa kulturowego, itp. Proponowane zajęcia mieszczą się w wypracowanej formule badań, która opiera się na następujących założeniach:

  • zajęcia odbywają się w terenie lub Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym i dotyczą realnych problemów badanego środowiska
  • praca opiera się na odpowiednio przygotowanych materiałach edukacyjnych: instrukcjach i arkuszach roboczych, przy wykorzystaniu różnorodnego sprzętu
  • uczestnicy samodzielnie opracowują wyniki swoich badań i obserwacji prowadzonych w terenie i samodzielnie wysuwają wnioski
  • wyniki pracy poszczególnych grup są prezentowane pozostałym uczestnikom zajęć
  • rolą prowadzącego jest pomoc i doradztwo dla pracujących grup. Wyniki, rozwiązania, wnioski opracowują i prezentują sami uczestnicy.

 Ośrodek prowadzi także zajęcia dla osób dorosłych (przewodników, nauczycieli, studentów). 

UWAGA: W okresie od listopada do marca zajęcia terenowe prowadzone są na odcinku Ośrodek edukacyjno-Dydaktyczny OPN (Hotel pod Kazimierzem) - Brama Krakowska. Jaskinie w tym okresie są nieczynne.


Zajęcia można zamówić wysyłając formularz zamieszczony poniżej

Pismo należy wysłać faksem, nr: 012 389 2006, na adres e-mail:

opnar [at] pro.onet.pl
 lub pocztą.

Przed wysłaniem zlecenia prosimy o telefoniczne ustalenie terminu zajęć z pracownikiem Ośrodka Edukacyjno-Dydaktycznego.

 Kontakt telefoniczny: Alicja Fischer lub Janusz Glanowski, tel. 12 389 20 05 wew. 308 lub 304.

E-mail:

edukacja [at] ojcowskiparknarodowy.pl


 Minimalna liczba uczestników zajęć w terenie i połączonych ze zwiedzaniem obiektów: 15

Miejscem spotkania z pracownikami OPN jest Ośrodek Edukacyjno-Dydaktyczny (Hotel pod Kazimierzem), położony ok. 100 m od parkingu. Grupa korzystająca z zajęć ponosi opłatę za parking (wysokość opłat znajduje się w cenniku, w zakładce Informacje turystyczne).

Ważna informacja w przypadku zajęć połączonych ze zwiedzaniem wybranych obiektów:

Jaskinia Łokietka czynna do 11 listopada 2018.

Jaskinia Ciemna czynna do 7  pażdziernika 2018.

UWAGA: Grupy, planujące zwiedzanie ekspozycji w dniu zajęć edukacyjnych, dokonują wcześniej samodzielnej rezerwacji elektronicznej w zakładce Rezerwacja zwiedzania i ponoszą dodatkową opłatę za bilety wstępu na ekspozycję.

Prosimy wówczas o zaplanowanie godzin zwiedzania ekspozycji przed zajęciami (do godz. 11) lub po zajęciach (po godz. 14).

 Informacje o możliwości zwiedzania ekspozycji przyrodniczej znajdują się w zakładce "Ekspozycja muzealna OPN".Obowiązują bilety wstępu. Zwiedzanie ekspozycji trwa ok. 50 min.

 

 Zapraszamy na nasz fan page edukacyjny! Adres strony: https://www.facebook.com/opnedu

 

 

 

 

  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Kategoria: Oferta zajęć edukacyjnych [ 1 ]
Zlecenie na przeprowadzenie zajec1.doc Zlecenie na przeprowadzenie zajec1.doc 29.5KB pobierz