Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności
Ojcowski Park Narodowy inicjuje współpracę z lokalnymi samorządami
| 2019-08-07

Niniejszym pragniemy poinformować, iż w dniu 01 sierpnia 2019 r. z inicjatywy dyrektora Ojcowskiego Parku Narodowego został podpisany trójstronny list intencyjny w sprawie ścisłej współpracy pomiędzy Ojcowskim Parkiem Narodowym a Miastem i Gminą Skała oraz Gminą Sułoszowa. Kolejnym etapem uściślenia rozpoczynającej się współpracy będzie podpisanie stosownej trójstronnej umowy pomiędzy sygnatariuszami tego listu.

Ojcowski Park Narodowy jako najwyższa forma ochrony przyrody w Polsce obszarowo leży na terenie między innymi Gminy Sułoszowej i Miasta i Gminy Skała. Dlatego też ścisła współpraca pomiędzy Parkiem Narodowym, a lokalnymi samorządami, w tym z lokalną społecznością, winna służyć prawidłowej i spójnej realizacji wzajemnych i ściśle powiązanych ze sobą celów zarówno dotyczących ochrony przyrody, zrównoważonemu rozwojowi turystyki oraz rozwojowi sąsiadujących z Parkiem gmin. Zainicjowana ścisła współpraca prowadzi również do prawidłowego uregulowania dotychczasowych relacji z Parkiem i lokalną społecznością.

Ze swej strony cieszymy się, iż Ojcowski Park Narodowy jest inicjatorem takich działań – zmierzających do spójnej i wzajemnej współpracy z lokalnymi samorządami w myśl hasła „Wspólnie możemy zdziałać więcej dla dobra zarówno przyrody jak i lokalnej społeczności”.

Zapraszamy do zapoznania sie z treścią listu intencyjnego przedstawionego w załączniku.

  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
List intencyjny.pdf List intencyjny.pdf 2.77MB pobierz