Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Wiosna to czas kiedy w lesie lub na łące, również w Ojcowskim Parku Narodowym i okolicy, możemy spotkać młode ssaki, takie jak sarny czy zające. Często sprawiają wrażenie opuszczonych, jednak pamiętajmy, żeby nie zabierać ich z miejsca znalezienia ani nie dotykać.

7. maja 2015 r. już po raz czternasty odbędzie się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Szkoły do udziału!

W imieniu Roztoczańskiego Parku Narodowego zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Roztocze w obiektywie".

Zapraszamy 12 kwietnia 2015 w godz. 10.00-16.00 na piknik rodzinny do Parku Jordana w Krakowie.

Zapraszamy przewodników posiadających uprawnienia do oprowadzania po OPN na szkolenie pt. "Lasy Ojcowskiego Parku Narodowego". Szkolenie odbędzie się 19 marca 2015 w godz. 10.00-11.30 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym (Hotel pod Kazimierzem).

Osoby zainteresowane rozpoczęciem hodowli owiec i kóz oraz osoby prowadzące już działalność hodowlaną zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach pt. "Owce w krajobrazie kulturowym", które odbędą się dnia 27 lutego 2015 r. w Imbramowicach i Ojcowie od godz. 9.30.

Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na szkolenie dla przewodników posiadających uprawnienia do oprowadzania po Ojcowskim Parku Narodowym w dniu 21 lutego 2015. Informacje o kolejnych szkoleniach w 2015 r. będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej Parku.

W związku z prognozowanymi silnymi wiatrami oraz nocnymi przymrozkami w czasie nadchodzących dni, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na szlakach turystycznych na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, ze względu na zagrożenie powodowane przez spadające gałęzie, konary a nawet łamiące się drzewa.

Dnia 24 stycznia 2015 (sobota) zapraszamy do udziału w obchodach 152. rocznicy powstania styczniowego. Spotkanie rozpocznie uroczysta msza święta w Kaplicy "Na Wodzie" w Ojcowie o godz. 10.00.

Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na szkolenie dla przewodników posiadających uprawnienia do oprowadzania po Ojcowskim Parku Narodowym w dniu 20 grudnia 2014. Informacje o kolejnych szkoleniach w 2015 r. będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej Parku.