http://ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:35.html

Aktualności

W pierwszych dniach 2014 roku zakończyły się w Ojcowie prace adaptacyjne wykonane przez pracowników Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” w ramach projektu "Ochrona podkowca małego i innych gatunków nietoperzy w południowej Polsce (PODKOWIEC+)” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Minister Środowiska ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów 151. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Ojcowie.

W okresie zimowym szlaki nie są odśnieżane. Opady śniegu, szadź, silny wiatr, śnieżyce, mgła i oblodzenia mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających życiu turystów: spadające gałęzie i kamienie, łamiące się drzewa. Należy unikać samotnych spacerów... Istnieje możliwość spotkania dzikich zwierząt. Ze względu na górski charakter Parku może nastąpić brak w łączności sieci komórkowej.

Dnia 25 stycznia 2014 (sobota) zapraszamy do udziału w obchodach 151. rocznicy powstania styczniowego. Spotkanie rozpocznie uroczysta msza święta w Kaplicy "Na Wodzie" w Ojcowie (godz. 10.00).

Dnia 24 stycznia 2014 (piątek) zapraszamy zainteresowane osoby na wykład Pana dr. Miłosza Jodłowskiego pt. Turystyka wspinaczkowa na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej a ochrona przyrody.

Dnia 10 stycznia 2014 (piątek) zapraszamy przewodników posiadających licencję upoważniającą do oprowadzania po Ojcowskim Parku Narodowym na wykład Pani mgr Katarzyny Kozakiewicz pt. "Nietoperze - mało znane ssaki z naszego sąsiedztwa".

Dnia 20.12.2013 (piątek) zapraszamy przewodników posiadających licencję upoważniającą do oprowadzania po Ojcowskim Parku Narodowym na wykład Pana dr. Michała Wojenki pt. "Rycerze w jaskini".

Zapraszamy uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do udziału w IV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO. Zapisy do konkursu już się rozpoczęły i trwają do 20 grudnia 2013 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął też Ojcowski Park Narodowy.

Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Babiogórskim PN, Gorczańskim PN, Magurskim PN, Ojcowskim PN oraz Pienińskim PN organizuje internetowy turniej wiedzy o parkach narodowych Małopolski. Turniej adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa małopolskiego.

Grafika : drukuj / nie drukuj