Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Dnia 24 stycznia 2015 (sobota) zapraszamy do udziału w obchodach 152. rocznicy powstania styczniowego. Spotkanie rozpocznie uroczysta msza święta w Kaplicy "Na Wodzie" w Ojcowie o godz. 10.00.

Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na szkolenie dla przewodników posiadających uprawnienia do oprowadzania po Ojcowskim Parku Narodowym w dniu 20 grudnia 2014. Informacje o kolejnych szkoleniach w 2015 r. będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej Parku.

Zapraszamy przewodników posiadających uprawnienia do oprowadzania po OPN na szkolenie pt. "Lasy Ojcowskiego Parku Narodowego". Szkolenie odbędzie się dnia 20 grudnia 2014 w godz. 11.15-12.30 w hotelu „Pod Kazimierzem” w Ojcowie.

Zapraszamy przewodników posiadających uprawnienia do oprowadzania po OPN na szkolenie pt. "Ichtiofauna Ojcowskiego Parku Narodowego i historia hodowli ryb w Ojcowie". Szkolenie odbędzie się dnia 20 grudnia 2014 w godz. 10.00-11.15 w hotelu „Pod Kazimierzem” w Ojcowie.

Rowerem po serce

2014-11-19

W dniu 28. listopada przez teren Ojcowskiego Parku Narodowego będzie przejeżdżać rowerem miejskim z Krakowa do Wrocławia grupa osób w ramach akcji „Rowerem po serce”. Akcja ma na celu uzbieranie brakującej kwoty na operację serca 8-letniego Marcinka. Podróż będzie można na bieżąco śledzić na FB Bieganizm, oraz na stronie www. siepomaga.pl

3 października 2014 odbyła się 46. Ojcowska Złota Jesień. W tym roku trasa prowadziła z Białego Kościoła do doliny Prądnika i na pole namiotowe na Złotej Górze. Na punkcie startowym stawiło się ponad 35 drużyn z 7 szkół.

Kuratorium Oświaty w Krakowie we współpracy z parkami narodowymi Małopolski organizuje w roku szkolnym 2014/2015 – Przyrodniczy Konkurs Tematyczny pt. „Skarby przyrody i ich ochrona” skierowany do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie poetyckim organizowanym przez Roztoczański Park Narodowy. Regulamin oraz karty zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.roztoczanskipn.pl

Zapraszamy na 12 Rajd Neandertala i 46 Ojcowską Złotą Jesień

Minister Środowiska ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego