Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności
„Bezpieczeństwo w turystyce” - akcja edukacyjno-profilaktyczna pracowników Wydziału Prewencji i Profilaktyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Ojcowskiego Parku Narodowego
| 2013-07-22

 
W niedzielę 21 lipca 2013 w Parku Zamkowym w Ojcowie odbyła się akcja edukacyjno-profilaktyczna dla turystów, głównie dzieci i młodzieży, odwiedzających Ojcowski Park Narodowy. Spotkanie prowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz pracownicy Ojcowskiego Parku Narodowego.

Tematem akcji było zwrócenie uwagi na odpowiednie przygotowanie do wycieczek oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po szlakach turystycznych i zwiedzania obszarów chronionych. Dla najmłodszych turystów przygotowano konkursy z nagrodami. Wszyscy otrzymali broszury, m.in. dotyczące Ojcowskiego Parku Narodowego i imienne "Paszporty Bezpiecznego Turysty” z ważnymi informacjami i numerami telefonów alarmowych. Na paszportach można było złożyć odciski palców, przybić pieczątkę z Inspektorem Wawelkiem (maskotką małopolskiej policji) oraz pieczątki z przedstawicielami fauny i flory Ojcowskiego Parku Narodowego.
W spotkaniu z Policjantami i pracownikami Służby Parku Narodowego wzięło udział ok. 500 osób.

 Więcej informacji na stronie KW Policji w Krakowie