Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza do wzięcia udziału w konkursie internetowy „Symbol Natury 2000 w Polsce”

Głównym celem projektu jest promocja Sieci NATURA 2000 wśród szerokiego grona odbiorców i zmiana świadomości, poprzez wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z Siecią Natura 2000 i mechanizmów jej wdrażania.

Dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego serdecznie zaprasza młodzież do udziału w X Rajdzie Neandertala (rajd z konkursem dla uczniów gimnazjów lokalnych) oraz 44. Ojcowskiej Złotej Jesieni (rajd dla uczniów szkół średnich z powiatu krakowskiego).

W związku z okresowym przeglądem technicznym, Ekspozycja Przyrodnicza będzie nieczynna w dn. 30-31.08.2012 r.

W dniach od 23 lipca do 10 sierpnia 2012 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego odbywały się zajęcia, będące częścią Letnich Obozów Naukowych organizowanych w ramach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”.

Klub Podróżników „Śródziemie” we współpracy z Dyrekcją i pracownikami Ojcowskiego Parku Narodowego zaprasza dnia 4 sierpnia 2012 (sobota) na wspólną akcję sprzątania szlaków.

W ramach cyklu "Najpiękniejsze w Małpolsce" słuchacze Radia Kraków mogli wybrać najciekawszą jaskinię. Miło nam poinformować, że Jaskinię Łokietka wskazało aż 1798 osób z 3479 głosujących.

Chcielibyśmy poinformować, że w tym tygodniu Radio Kraków wybiera najciekawszą małopolską jaskinię. Na krótkiej liście nominowanych znalazły się jaskinie leżące na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

W kwietniu i maju 2012 r. posadzono w OPN 14 tys. sadzonek jodły. To już druga akcja przeprowadzona wspólnie z Fundacją Aeris Futuro w ramach programu „Czas na las”. Współpracę z fundacją zainicjowało podobne przedsięwzięcie w 2009 r, podczas którego posadzono10 tys. młodych drzewek.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie części projektu planu ochrony parku, zwanego dalej „Planem ochrony zbiorowisk nieleśnych” dla Ojcowskiego Parku Narodowego.