http://ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:40.html

Aktualności

Dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego serdecznie zaprasza młodzież do udziału w 11 Rajdzie Neandertala (rajd z konkursem dla uczniów gimnazjów lokalnych) oraz 45. Ojcowskiej Złotej Jesieni (rajd dla uczniów szkół średnich z Krakowa i okolic).

W dniach od 22 lipca do 9 sierpnia 2013 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN odbywały się zajęcia, będące częścią Letnich Obozów Naukowych organizowanych w ramach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”. W zajęciach uczestniczyło w sumie 117 uczniów.

W niedzielę 21 lipca 2013 w Parku Zamkowym w Ojcowie odbyła się akcja edukacyjno-profilaktyczna dla turystów, głównie dzieci i młodzieży, odwiedzających Ojcowski Park Narodowy.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez Roztoczański Park Narodowy. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.roztoczanskipn.pl

Dnia 14 maja 2013 decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód umorzono prowadzone śledztwo w sprawie wypadku w dniu 25 maja 2012 w Ojcowie.

Dnia 9. maja 2013 r. już po raz dwunasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego.

9. maja 2013 r. już po raz dwunasty odbędzie się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Szkoły do udziału!

Sarna to gatunek dużego ssaka, najłatwiejszy do zaobserwowania w Ojcowskim Parku Narodowym. Te piękne zwierzęta swoją łagodnością i małą płochliwością zdobyły naszą sympatię oraz życzliwość. Jak możemy pomóc im przetrwać do wiosny?

Dnia 12 kwietnia.2013 zapraszamy przewodników posiadających licencję upoważniającą do oprowadzania po OPN na wykład Pana dr. Michała Wojenki pt. "Stanowiska średniowieczne na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego".

1 marca 2013 roku w Operze Krakowskiej odbędzie się Nadzwyczajny Koncert Charytatywny na rzecz fundacji "Aby żyć". Podczas koncertu odbędzie się licytacja, której dochód zostanie przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci z najuboższych rodzin oraz rehabilitację podopiecznych fundacji. W czasie koncertu będzie można wylicytować także wycieczkę przyrodniczą po Ojcowskim Parku Narodowym z pracownikiem Parku.

Grafika : drukuj / nie drukuj