Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

W związku z okresowym przeglądem technicznym, Ekspozycja Przyrodnicza będzie nieczynna w dn. 30-31.08.2012 r.

W dniach od 23 lipca do 10 sierpnia 2012 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego odbywały się zajęcia, będące częścią Letnich Obozów Naukowych organizowanych w ramach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”.

Klub Podróżników „Śródziemie” we współpracy z Dyrekcją i pracownikami Ojcowskiego Parku Narodowego zaprasza dnia 4 sierpnia 2012 (sobota) na wspólną akcję sprzątania szlaków.

W ramach cyklu "Najpiękniejsze w Małpolsce" słuchacze Radia Kraków mogli wybrać najciekawszą jaskinię. Miło nam poinformować, że Jaskinię Łokietka wskazało aż 1798 osób z 3479 głosujących.

Chcielibyśmy poinformować, że w tym tygodniu Radio Kraków wybiera najciekawszą małopolską jaskinię. Na krótkiej liście nominowanych znalazły się jaskinie leżące na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

W kwietniu i maju 2012 r. posadzono w OPN 14 tys. sadzonek jodły. To już druga akcja przeprowadzona wspólnie z Fundacją Aeris Futuro w ramach programu „Czas na las”. Współpracę z fundacją zainicjowało podobne przedsięwzięcie w 2009 r, podczas którego posadzono10 tys. młodych drzewek.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie części projektu planu ochrony parku, zwanego dalej „Planem ochrony zbiorowisk nieleśnych” dla Ojcowskiego Parku Narodowego.

W piątek 15 czerwca 2012 w Parku Zamkowym w Ojcowie odbyła się akcja edukacyjno-profilaktyczna dla turystow, głównie dzieci i młodziezy, odwiedzających Ojcowski Park Narodowy.

Ojcowski Park Narodowyo głasza przetarg nieograniczony na zwalczanie roślin inwazyjnych w Ojcowskim Parku Narodowym

Ojcowski Park Narodowy ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie planu ochrony ekosystemów nieleśnych Ojcowskiego Parku Narodowego.