http://ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:41.html

Aktualności

W dniu 22 lutego 2013 roku w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego „Zimowe krajobrazy w mojej okolicy”. 20 uczniów z gimnazjum w Skale wzięło także udział w warsztatach fotograficznych.

Identyfikacja i ocena istniejących i potencjalnych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych oraz sposoby eliminacji lub ograniczania tych zagrożeń i ich skutków.

Zapraszamy wszystkich odwiedzających Ojcowski Park Narodowy w okresie od 14 stycznia do 18 lutego 2013 do obejrzenia wystawy fotograficznej prezentowanej w Parku Zamkowym w Ojcowie (przed Ośrodkiem Edukacyjno-Dydaktycznym OPN).

Dn. 19 stycznia 2013 zapraszamy do udziału w obchodach 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Spotkanie rozpocznie uroczysta msza święta w Kaplicy "Na Wodzie" w Ojcowie (godz. 10).

Zapraszamy uczniów Gimnazjum w Skale do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zimowe krajobrazy w mojej okolicy”. Prace konkursowe (fotografie) można składać w sekretariacie szkoły do dn. 8 lutego 2012.

Dofinansowanie aktywnej ochrony brzozy ojcowskiej Betula oycoviensis w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dnia 1 grudnia 2012 (sobota) zapraszamy zainteresowane osoby na wykład Pani dr inż. Magdaleny Frączek pt. „Proces wtórnej sukcesji leśnej na gruntach porolnych w aspekcie ochrony przyrody”. Wykład odbędzie się w godzinach 10.00-11.30 w sali kominkowej CE-M OPN.

Zapraszamy przewodników posiadających licencję upoważniającą do oprowadzania po terenie Parku na szkolenie, które odbędzie się 23.11.2012 r. (piątek) w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN.

Na świecie występuje około tysiąca gatunków nietoperzy. Stanowi to prawie ¼ wszystkich gatunków ssaków. Dziś w Ministerstwie Środowiska odbywa się konferencja EUROBATS poświęcona ochronie tych latających ssaków.

Studenci Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy wsparciu pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego trzykrotnie w tym roku uczestniczyli w akcji sprzątania szlaków. Odbyła się ona w ramach zajęć terenowych z kursu „Edukacja przyrodniczo-leśna”.

Grafika : drukuj / nie drukuj