http://ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:41/idn:138.html

Aktualności

Informacja dla Turystów odwiedzających Ojcowski Park Narodowy w weekend majowy
| 2012-04-27

Większość z Państwa jako środek transportu wybierze zapewne własny samochód. Warto wiedzieć, że na tym terenie można zaparkować wyłącznie na wyznaczonych parkingach. Aby pobyt w Parku upłynął spokojnie i bez komplikacji zalecamy by zostawić samochód na parkingu przy polu namiotowym na Złotej Górze.

Parking w Ojcowie (pod ruinami zamku kazimierzowskiego) bardzo szybko zapełnia się już w godzinach przedpołudniowych.

Parking na Złotej Górze posiada ponad 200 miejsc parkingowych, do dyspozycji turystów jest również kilka ławostołów, przy których można spożyć posiłek. Przejście z tego parkingu do centrum Ojcowa zajmie Państwu zaledwie ok. 20 min. (szlak czarny, obok domu wycieczkowego „Zosia”) lub ok. 40 min. Doliną Sąspowską (szlak początkowo zielony, później żółty). Parkując w tym miejscu można mieć pewność, że bez problemu „korków” wyjedziemy po powrocie z wycieczki.

Na terenie Parku znajduje się również parking w Pieskowej Skale, kilka tego typu obiektów zlokalizowanych jest też w otulinie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku.

Ceny opłat parkingowych i biletów wstępu do obiektów znajdują się w zakładce „Informacje turystyczne”. Od soboty (28 kwietnia) czynna jest Jaskinia Ciemna.

Przed pobytem w parku narodowym prosimy o zapoznanie się z zasadami jego udostępniania.
Zwiedzajmy Park odpowiedzialnie.

         Służba Parku Narodowego 

 

Grafika : drukuj / nie drukuj