Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Ojcowski Park Narodowy zaprasza do przetargu nieograniczonego na zaprojektowanie i wykonanie instalacji pompy ciepła o mocy ok. 45 kW z dolnym źródłem w postaci kolektorów pionowych wraz z adaptacją systemu grzewczego na niskotemperaturowy w budynku dyrekcji Ojcowskiego Parku Narodowego „Jadwiga” w Ojcowie.

polegającego na usunięciu wskazanych drzew, krzewów, odrośli oraz roślinności zielnej na wyznaczonych murawach o powierzchni 18,24 ha

Dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego serdecznie zaprasza dzieci oraz nauczycieli ze szkoł loklanych (z gmin, na których położony jest Park lub jego otulina) do udziału w XI Zlocie Nietoperzy. Rajd odbędzie się 10 maja 2012.

Czy przyrodę można podziwiać tylko na obszarach chronionych? Czy tylko tam warto ją chronić? Odpowiedzi na takie pytanie szukali uczniowie szkół podstawowych z Gminy Skała, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Gminne Koło Sołtysów oraz Ojcowski Park Narodowy. Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 marca 2012 o godz. 10.30 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego.

Osoby zwiedzające ekspozycję przyrodniczą w Centrum Edukacyjno-Muzealnym OPN mają okazję zapoznać się z niezwykłym światem owadów błonkoskrzydłych. Wystawę można oglądać do listopada 2012.

Ojcowski Park Narodowy zaprasza do przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pod nazwą „Plan ochrony ekosystemów leśnych”

Dnia 23 marca 2012 w Ośrodku Edukacyjno Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego odbyło się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej prace plastyczne uczniów szkół podstawowych z Gminy Skała. Konkurs „Przyroda w mojej okolicy” został zorganizowany przez Gminne Koło Sołtysów w Skale oraz Ojcowski Park Narodowy i odbył się po raz pierwszy.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU na usługi związane z obsługą przewodnicką Jaskini Łokietka i Jaskini Ciemnej w sezonie turystycznym 2012 roku

Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na nowy cykl wystaw czasowych – „Zabytek miesiąca”. Aktualnie prezentowane są paleolityczne narzędzia (noże krzemienne) - prądniki.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU na usługi związane z obsługą przewodnicką Jaskini Łokietka i Jaskini Ciemnej w sezonie turystycznym 2012 roku.