Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

10. maja 2011 r. już po raz jedenasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego.

Szanowni Państwo, Zbliża się tegoroczna majówka. Jak co roku w Ojcowskim Parku Narodowym pojawią się bardzo licznie miłośnicy Doliny Prądnika.

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej w budynkach mieszkalnych osady leśnej OPN: „Iwiny” Ojców 65 i Ojców 66 oraz w budynku „Kolencin Warsztaty” Ojców Złota Góra 9.

Wykonanie docieplenia i doszczelnienia przegród budowlanych w budynkach mieszkalnych osad leśnych OPN: „Kolencin Warsztaty” Ojców Złota Góra 9 oraz „Iwiny” Ojców 65 i Ojców 66.

Wykonanie docieplenia i doszczelnienia przegród budowlanych w budynku dyrekcji Ojcowskiego Parku Narodowego „Jadwiga” w Ojcowie.

Ojcowski Park Narodowy zaprasza do przetargu nieograniczonego na zaprojektowanie i wykonanie instalacji pompy ciepła o mocy ok. 45 kW z dolnym źródłem w postaci kolektorów pionowych wraz z adaptacją systemu grzewczego na niskotemperaturowy w budynku dyrekcji Ojcowskiego Parku Narodowego „Jadwiga” w Ojcowie.

polegającego na usunięciu wskazanych drzew, krzewów, odrośli oraz roślinności zielnej na wyznaczonych murawach o powierzchni 18,24 ha

Dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego serdecznie zaprasza dzieci oraz nauczycieli ze szkoł loklanych (z gmin, na których położony jest Park lub jego otulina) do udziału w XI Zlocie Nietoperzy. Rajd odbędzie się 10 maja 2012.

Czy przyrodę można podziwiać tylko na obszarach chronionych? Czy tylko tam warto ją chronić? Odpowiedzi na takie pytanie szukali uczniowie szkół podstawowych z Gminy Skała, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Gminne Koło Sołtysów oraz Ojcowski Park Narodowy. Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 marca 2012 o godz. 10.30 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego.

Osoby zwiedzające ekspozycję przyrodniczą w Centrum Edukacyjno-Muzealnym OPN mają okazję zapoznać się z niezwykłym światem owadów błonkoskrzydłych. Wystawę można oglądać do listopada 2012.