http://ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:43.html

Aktualności

Zapraszamy nauczycieli przedszkolnych oraz klas I-III szkół podstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z natury. Program dla nauczycieli”. Program realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Środowiska. Organizowane w OPN warsztaty są bezpłatne.

8. maja 2014 r. już po raz trzynasty odbędzie się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Szkoły do udziału!

Światowy Dzień Ziemi - coroczny finał w postaci otwartego festynu organizowany jest w niedzielę 27 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00 w Warszawie, w Parku Pole Mokotowskie. W trakcie obchodów będzie mozna m.in. odwiedzić stoisko Ojcowskiego PN i innych parków narodowych.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU na użyczenie sanitariatu przy parkingu w Ojcowie na działce nr 473

W pierwszej połowie kwietnia planowane jest szkolenie na licencję upoważniającą do oprowadzania po Ojcowskim Parku Narodowym. W szkoleniu mogą wziąc udział przewodnicy posiadający uprawnienia przewodnika jurajskiego.

W pierwszych dniach 2014 roku zakończyły się w Ojcowie prace adaptacyjne wykonane przez pracowników Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” w ramach projektu "Ochrona podkowca małego i innych gatunków nietoperzy w południowej Polsce (PODKOWIEC+)” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Minister Środowiska ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów 151. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Ojcowie.

W okresie zimowym szlaki nie są odśnieżane. Opady śniegu, szadź, silny wiatr, śnieżyce, mgła i oblodzenia mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających życiu turystów: spadające gałęzie i kamienie, łamiące się drzewa. Należy unikać samotnych spacerów... Istnieje możliwość spotkania dzikich zwierząt. Ze względu na górski charakter Parku może nastąpić brak w łączności sieci komórkowej.

Dnia 25 stycznia 2014 (sobota) zapraszamy do udziału w obchodach 151. rocznicy powstania styczniowego. Spotkanie rozpocznie uroczysta msza święta w Kaplicy "Na Wodzie" w Ojcowie (godz. 10.00).

Grafika : drukuj / nie drukuj