Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Ministerstwo Środowiska ogłasza nabór na stanowisko dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego

Z uwagi na silne wiatry dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego ostrzega o zagrożeniu zdrowia i życia z powodu spadających gałęzi, konarów, a nawet łamania sie drzew. Warunki na szlakach turystycznych w OPN są utrudnione z powodu opadów deszczu (ślisko!).

Zapraszamy przewodników posiadających uprawnienia do oprowadzania po Ojcowskim PN na szkolenia w dniach 27 i 28 listopada 2015 (piątek, sobota). Wykłady odbędą się w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN (hotel „Pod Kazimierzem”).

Zapraszamy młodzież z gimnazjów lokalnych do udziału w 13 Rajdzie Neandertala, a młodzież szkół średnich z południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej do udziału w 47 Ojcowskiej Złotej Jesieni.

Informujemy, że lipcu 2015 roku odbyły się praktyki studenckie w Ojcowskim Parku Narodowym.

Rozenanie rynku

2015-07-27

W ramach procedury rozpoznania rynku zapraszamy firmy zainteresowane realizacją przedsięwzięcia “Ochrona zbiorowisk kserotermicznych” do udziału w spotkaniu 29 lipca 2015 r.

Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu ekspozycja przyrodnicza Ojcowskiego Parku Narodowego w budynku "Pod Łokietkiem" w Ojcowie jest w poniedziałki nieczynna.

7 maja 2015 odbył się XIV Zlot Nietoperzy - rajd z konkursem dla uczniów lokalnych szkół podstawowych. Tegoroczna trasa prowadziła z Białego Koscioła do Ojcowa. W rajdzie wzięło udział ponad 50 drużyn z 11 szkół.

Wiosna to czas kiedy w lesie lub na łące, również w Ojcowskim Parku Narodowym i okolicy, możemy spotkać młode ssaki, takie jak sarny czy zające. Często sprawiają wrażenie opuszczonych, jednak pamiętajmy, żeby nie zabierać ich z miejsca znalezienia ani nie dotykać.

7. maja 2015 r. już po raz czternasty odbędzie się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Szkoły do udziału!