http://ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:45.html

Aktualności

11 października odbyła się już po raz 45 Ojcowska Złota Jesień - rajd z konkursem dla uczniów szkół średnich. Na starcie stawiły się 34 drużyny z 7 szkół.

Dnia 26. września 2013 r. po raz jedenasty odbył się „Rajd Neandertala” - rajd dla uczniów gimnazjów z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Organizatorami tegorocznego rajdu była Dyrekcja i Nauczyciele Gimnazjum w Korzkwi oraz Ojcowski Park Narodowy.

Dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego serdecznie zaprasza młodzież do udziału w 11 Rajdzie Neandertala (rajd z konkursem dla uczniów gimnazjów lokalnych) oraz 45. Ojcowskiej Złotej Jesieni (rajd dla uczniów szkół średnich z Krakowa i okolic).

W dniach od 22 lipca do 9 sierpnia 2013 w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN odbywały się zajęcia, będące częścią Letnich Obozów Naukowych organizowanych w ramach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”. W zajęciach uczestniczyło w sumie 117 uczniów.

W niedzielę 21 lipca 2013 w Parku Zamkowym w Ojcowie odbyła się akcja edukacyjno-profilaktyczna dla turystów, głównie dzieci i młodzieży, odwiedzających Ojcowski Park Narodowy.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez Roztoczański Park Narodowy. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.roztoczanskipn.pl

Dnia 14 maja 2013 decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód umorzono prowadzone śledztwo w sprawie wypadku w dniu 25 maja 2012 w Ojcowie.

Dnia 9. maja 2013 r. już po raz dwunasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego.

9. maja 2013 r. już po raz dwunasty odbędzie się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Szkoły do udziału!

Sarna to gatunek dużego ssaka, najłatwiejszy do zaobserwowania w Ojcowskim Parku Narodowym. Te piękne zwierzęta swoją łagodnością i małą płochliwością zdobyły naszą sympatię oraz życzliwość. Jak możemy pomóc im przetrwać do wiosny?

Grafika : drukuj / nie drukuj