http://ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:47.html

Aktualności

8. maja 2014 r. już po raz trzynasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Tegoroczny Zlot, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu.

W związku z prognozowanymi burzami w okresie długiego weekendu majowego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na szlakach turystycznych w Ojcowskim Parku Narodowym.

Biblioteka jest czynna: w poniedziałki w godz. 8:00-15:00, oprócz 26. maja i 01., 08. września.

Szlak czerwony na odcinku od młyna Katarzyńskiego w Grodzisku do Pustelni bł. Salomei jest zamknięty do 30. kwietnia 2014 r. z powodu remontu.

Zapraszamy nauczycieli przedszkolnych oraz klas I-III szkół podstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z natury. Program dla nauczycieli”. Program realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Środowiska. Organizowane w OPN warsztaty są bezpłatne.

8. maja 2014 r. już po raz trzynasty odbędzie się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Szkoły do udziału!

Światowy Dzień Ziemi - coroczny finał w postaci otwartego festynu organizowany jest w niedzielę 27 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00 w Warszawie, w Parku Pole Mokotowskie. W trakcie obchodów będzie mozna m.in. odwiedzić stoisko Ojcowskiego PN i innych parków narodowych.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU na użyczenie sanitariatu przy parkingu w Ojcowie na działce nr 473

W pierwszej połowie kwietnia planowane jest szkolenie na licencję upoważniającą do oprowadzania po Ojcowskim Parku Narodowym. W szkoleniu mogą wziąc udział przewodnicy posiadający uprawnienia przewodnika jurajskiego.

W pierwszych dniach 2014 roku zakończyły się w Ojcowie prace adaptacyjne wykonane przez pracowników Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” w ramach projektu "Ochrona podkowca małego i innych gatunków nietoperzy w południowej Polsce (PODKOWIEC+)” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Grafika : drukuj / nie drukuj