Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Dnia 14 maja 2013 decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód umorzono prowadzone śledztwo w sprawie wypadku w dniu 25 maja 2012 w Ojcowie.

Dnia 9. maja 2013 r. już po raz dwunasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów z klas IV-VI ze szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego.

9. maja 2013 r. już po raz dwunasty odbędzie się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy Szkoły do udziału!

Sarna to gatunek dużego ssaka, najłatwiejszy do zaobserwowania w Ojcowskim Parku Narodowym. Te piękne zwierzęta swoją łagodnością i małą płochliwością zdobyły naszą sympatię oraz życzliwość. Jak możemy pomóc im przetrwać do wiosny?

Dnia 12 kwietnia.2013 zapraszamy przewodników posiadających licencję upoważniającą do oprowadzania po OPN na wykład Pana dr. Michała Wojenki pt. "Stanowiska średniowieczne na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego".

1 marca 2013 roku w Operze Krakowskiej odbędzie się Nadzwyczajny Koncert Charytatywny na rzecz fundacji "Aby żyć". Podczas koncertu odbędzie się licytacja, której dochód zostanie przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci z najuboższych rodzin oraz rehabilitację podopiecznych fundacji. W czasie koncertu będzie można wylicytować także wycieczkę przyrodniczą po Ojcowskim Parku Narodowym z pracownikiem Parku.

W dniu 22 lutego 2013 roku w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego „Zimowe krajobrazy w mojej okolicy”. 20 uczniów z gimnazjum w Skale wzięło także udział w warsztatach fotograficznych.

Identyfikacja i ocena istniejących i potencjalnych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych oraz sposoby eliminacji lub ograniczania tych zagrożeń i ich skutków.

Zapraszamy wszystkich odwiedzających Ojcowski Park Narodowy w okresie od 14 stycznia do 18 lutego 2013 do obejrzenia wystawy fotograficznej prezentowanej w Parku Zamkowym w Ojcowie (przed Ośrodkiem Edukacyjno-Dydaktycznym OPN).

Dn. 19 stycznia 2013 zapraszamy do udziału w obchodach 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Spotkanie rozpocznie uroczysta msza święta w Kaplicy "Na Wodzie" w Ojcowie (godz. 10).