Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Zapraszamy na szkolenie dla przewodników pt. "Obozowisko neandertalczyka w Jaskini Ciemnej w Ojcowie".

W dniu 21. stycznia (sobota) w Ojcowie odbędą się obchody 149 rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Zapraszamy do zapoznania się z działem dla młodych czytelników w zakładce "Edukacja". Pierwszym bohaterem cyklu była bogatka. Dziś prezentujemy kolejnego przedstawiciela świata ptaków Ojcowskiego Parku Narodowego.

Dyrekcja Ojcowskiego Parku Narodowego i Gminne Koło Sołtysów zaprasza uczniów szkół podstawowych z Gminy Skała do udziału w konkursie plastycznym „Przyroda w mojej okolicy”.

Zainteresowanych informujemy, że w zakładce: Informacje turystyczne, Cennik i godziny otwarcia zostało umieszczone zarządzenie w sprawie usług turystycznych - cen za zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Łokietka i Jaskini Ciemnej, Ekspozycji Przyrodniczej OPN, ruin zamku "Kazimierzowskiego," opłat za parkowanie pojazdów oraz godzin otwarcia w/w obiektów w 2012 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym działem dla młodych czytelników w zakładce "Edukacja". Na początek przedstawiamy bohatera miesiąca - bogatkę.

W Galerii Rzemiosła Artystycznego w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego, w jednej z gablot pierwszej sali można zobaczyć naczynie, w którym znajdował się XI wieczny skarb z Jaskini Okopy w Ojcowie oraz kilka pochodzących z tego znaleziska monet.

26 stycznia 2012 r. o godz. 16.30 w salach Muzeum Archeologicznego, odbędzie się wykład Mirosława Zająca i Damiana Stefańskiego „Obozowisko neandertalczyka w Jaskini Ciemnej w Ojcowie” .

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach na przedłużenie licencji oraz na uzyskanie licencji uprawniającej do oprowadzania wycieczek po terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia obiektów znajdują się w zakładce: Informacje turystyczne, cennik i godziny otwarcia. Zapraszamy