Dane kontaktowe

Ojców 9, 32-045 Sułoszowa
tel:
+48 12 389 20 05
e-mail:
opnar@pro.onet.pl
  • język migowy
  • BIP

Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności
Zarządzenie nr 2, Ministra Środowiska z dnia 3 stycznia 2013 roku, w sprawie zadań ochronnych dla Ojcowskiego Parku Narodowego.

Identyfikacja i ocena istniejących i potencjalnych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych oraz sposoby eliminacji lub ograniczania tych zagrożeń i ich skutków.

Wystawa Parki Narodowe Polski (National Parks in Poland) w Ojcowie

Zapraszamy wszystkich odwiedzających Ojcowski Park Narodowy w okresie od 14 stycznia do 18 lutego 2013 do obejrzenia wystawy fotograficznej prezentowanej w Parku Zamkowym w Ojcowie (przed Ośrodkiem Edukacyjno-Dydaktycznym OPN).

Obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

Dn. 19 stycznia 2013 zapraszamy do udziału w obchodach 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Spotkanie rozpocznie uroczysta msza święta w Kaplicy "Na Wodzie" w Ojcowie (godz. 10).

Konkurs fotograficzny dla uczniów Gimnazjum w Skale

Zapraszamy uczniów Gimnazjum w Skale do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zimowe krajobrazy w mojej okolicy”. Prace konkursowe (fotografie) można składać w sekretariacie szkoły do dn. 8 lutego 2012.

Dofinansowanie aktywnej ochrony brzozy ojcowskiej Betula oycoviensis.

Dofinansowanie aktywnej ochrony brzozy ojcowskiej Betula oycoviensis w Ojcowskim Parku Narodowym.

Zapraszamy na wykład naukowy/szkolenie dla przewodników w Ojcowskim Parku Narodowym – 1.12.2012

Dnia 1 grudnia 2012 (sobota) zapraszamy zainteresowane osoby na wykład Pani dr inż. Magdaleny Frączek pt. „Proces wtórnej sukcesji leśnej na gruntach porolnych w aspekcie ochrony przyrody”. Wykład odbędzie się w godzinach 10.00-11.30 w sali kominkowej CE-M OPN.

Szkolenie dla przewodników - 23.11.2012

Zapraszamy przewodników posiadających licencję upoważniającą do oprowadzania po terenie Parku na szkolenie, które odbędzie się 23.11.2012 r. (piątek) w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN.

Międzynarodowy Rok Nietoperza

Na świecie występuje około tysiąca gatunków nietoperzy. Stanowi to prawie ¼ wszystkich gatunków ssaków. Dziś w Ministerstwie Środowiska odbywa się konferencja EUROBATS poświęcona ochronie tych latających ssaków.

Studenci pomogli przyrodzie Ojcowskiego Parku Narodowego

Studenci Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy wsparciu pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego trzykrotnie w tym roku uczestniczyli w akcji sprzątania szlaków. Odbyła się ona w ramach zajęć terenowych z kursu „Edukacja przyrodniczo-leśna”.

Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „ŚWIADOMY WIE CO ROBIĆ Z ZSEE”

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze wszystkich województw w kraju do udziału w konkursie edukacyjnym. Konkurs odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej "Elektroodpady - proste zasady" dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.