http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:58.html

Aktualności

Informacja dotycząca cen i godzin otwarcia obiektów w 2012 roku.

Zainteresowanych informujemy, że w zakładce: Informacje turystyczne, Cennik i godziny otwarcia zostało umieszczone zarządzenie w sprawie usług turystycznych - cen za zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Łokietka i Jaskini Ciemnej, Ekspozycji Przyrodniczej OPN, ruin zamku "Kazimierzowskiego," opłat za parkowanie pojazdów oraz godzin otwarcia w/w obiektów w 2012 roku.

Zakładka Młodego Przyrodnika na stronie internetowej Ojcowskiego Parku Narodowego

Zapraszamy do zapoznania się z nowym działem dla młodych czytelników w zakładce "Edukacja". Na początek przedstawiamy bohatera miesiąca - bogatkę.

Pokaz skarbu z Jaskini Okopy w Ojcowie w Muzeum Narodowym w Krakowie

W Galerii Rzemiosła Artystycznego w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego, w jednej z gablot pierwszej sali można zobaczyć naczynie, w którym znajdował się XI wieczny skarb z Jaskini Okopy w Ojcowie oraz kilka pochodzących z tego znaleziska monet.

Wykład popularno-naukowy o Jaskini Ciemnej w Muzeum Archeologicznym w Krakowie

26 stycznia 2012 r. o godz. 16.30 w salach Muzeum Archeologicznego, odbędzie się wykład Mirosława Zająca i Damiana Stefańskiego „Obozowisko neandertalczyka w Jaskini Ciemnej w Ojcowie” .

Szkolenia dla przewodników

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach na przedłużenie licencji oraz na uzyskanie licencji uprawniającej do oprowadzania wycieczek po terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Uwaga! Przedłużono do 13-go listopada możliwość zwiedzania obiektów na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego

Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia obiektów znajdują się w zakładce: Informacje turystyczne, cennik i godziny otwarcia. Zapraszamy

45. Sympozjum Speleologiczne

W 55. ROCZNICĘ ZAŁOŻENIA OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO Ojców, 20–23.10.2011 r.

43. Ojcowska Złota Jesień – podsumowanie

W dniu 7. października 2011 uczniowie ośmiu szkół średnich z południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej spotkali się na Ojcowskiej Złotej Jesieni – rajdzie z konkursem, organizowanym już po raz 43.

IX RAJD NEANDERTALA-podsumowanie

Dnia 29. września 2011 odbył się IX „Rajd Neandertala” – rajd terenowy z konkursem dla uczniów gimnazjów z gmin, na których położony jest Ojcowski Park Narodowy. Tym razem współorganizatorem rajdu był Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia i Gimnazjum w Jerzmanowicach.

XVIII Międzynarodowa Szkoła Ochrony Przyrody Obszarów Krasowych Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, Ojców – Rzędkowice 06.10.2011 – 07.10.2011

Ochrona walorów przyrodniczych i krajobrazowych w tym ochrona georóżnorodności w obrębie obszarów krasowych Międzynarodowa Szkoła Ochrony Przyrody Obszarów Krasowych odbędzie się w dniach 06 – 07 października 2011 roku: w Ojcowie (w dniu 06.10.2011 roku) oraz w Rzędkowicach (w dniu 07.10.2011 roku). Rozpoczęcie konferencji będzie miało miejsce w Ośrodku Edukacyjno-Dydaktycznym OPN o godzinie 10.00.

Grafika : drukuj / nie drukuj